<
УЦ Контакт

Лидер IT образования

Как приятно знать, что ты что-то узнал (Мольер)

 
03056, Киев, пер. Ковальский 13, 1-й этаж, офис №2
 
Программы курсов

Акция! Студентам - Скидка 15%! Слушателям IT Academy бесплатное посещение English Club

Статья>>Що таке кодеки?

На курсах офіс-менеджерів Ви навчитесь працювати з компьютером та іншою офісною технікою, зокрема зі сканером. Також вивчите пакет MS Office 2007, дізнаєтесь як створювати презентації і обробляти цифрові зображення.

Чи бували у вас ситуації, коли при спробі перегляду фільму або прослуховування музики, виникали проблеми, наприклад, у фільмі показується зображення, але звук не відтворюватиметься, або навпаки. Ці та інші подібні проблеми виникають через те, що на вашому комп'ютер не встановлені кодики. Вони потрібні для, відтворення того, або іншого звукового або відео файлу. Що ж таке кодик? Кодик це спеціальна програма, яка потрібна для відтворення аудіо та відео файлів. Різні файли можуть бути різних форматів і для кожного з них потрібен свій кодик. Наприклад, взяли CD диск з музикою, кожна з пісень важить 70 мб і конвертували все це в mp3. Тепер кожна пісня буде важити в 10 разів менше - 7Мб. Але для їх відтворення потрібен спеціальний кодик, який розуміє mp3. Та ж ситуація з фільмами, які переробляють з DVD video у формат AVI. Скоріше ви зустрічалися в Інтернеті з фільмами в назві, яких присутня прописка DVD Rip. Якість таких фільмів досить гарна, та й важать вони не багато, в основному або 1.37 чи 2.05. Для їх відтворення також потрібен спеціальний кодик. Основною функцією кодиків, є стискати аудіо та відео файли, при цьому зберігаючи як можна кращу якість відтвореного файлу. Є два види кодиків, один із втратою, а другий без втрат. Ті кодики, які з втратами, зменшують розмір файлу, а ті кодики, які з втратами, зберігають розмір файлу, але зате збільшують якість звуку та зображення. Разом з операційною системою встановлюються кілька стандартних кодеків, звичайно ж їх мало для нормального використання програвача, при перегляді або прослуховуванні різних файлів. Тут не будемо заглиблюватися, які кодики за що відповідають, оскільки їх дуже багато, та й це особливо ні кому не треба. Звичайному користувачеві головне, щоб працювало, а решта на другому плані. Але не треба встановлювати все підряд кодеки, що знайдете в Інтернеті. Самі найкращі кодики - K - Lite Codec Pack. Після установки цих кодеків, 99% всіх аудіо та відео файлів будуть відтворюватися без проблем. Знайти ці кодеки можна скориставшись будь-якою пошуковою системою, наприклад в Гуглі просто введіть - викачати K - Lite Codec Pack.

Бывали ли у вас ситуации, когда при попытке просмотра фильма или прослушивания музыки, возникали проблемы, например, в фильме показывается изображение, но звук не воспроизводится, или наоборот. Эти и другие подобные проблемы возникают из-за того, что на вашем компьютере не установлены кодикы. Они нужны для, воспроизведения того или другого звукового или видео файла. Что же такое кодик? Кодик это специальная программа, которая нужна для воспроизведения аудио и видео файлов. Различные файлы могут быть разных форматов и для каждого из них нужен свой кодик. Например, взяли CD диск с музыкой, каждая из песен весит 70 мб и конвертировали все это в mp3. Теперь каждая песня будет весить в 10 раз меньше - 7Мб. Но для их воспроизведения нужен специальный кодик, который понимает mp3. Та же ситуация с фильмами, которые перерабатывают с DVD video в формат AVI. Скорее вы встречались в Интернете с фильмами в названии, которых присутствует прописка DVD Rip. Качество таких фильмов достаточно хорошая, да и весят они не много, в основном или 1.37 или 2.05. Для их воспроизведения также нужен специальный кодик. Основной функцией кодикив, есть сжимать аудио и видео файлы, при этом сохраняя как можно лучшее качество воспроизводимого файла. Есть два вида кодикив, один с потерей, а второй без потерь. Те кодикы, которые с потерями, уменьшают размер файла, а те кодикы, которые с потерями, сохраняют размер файла, но зато увеличивают качество звука и изображения. Вместе с операционной системой устанавливаются несколько стандартных кодеков, конечно же их мало для нормального проигрывателя, при просмотре или прослушивании различных файлов. Здесь мы не будем углубляться, которые кодикы за что отвечают, поскольку их очень много, и это особенно никому не нужно. Обычному пользователю главное, чтобы работало, а остальные на втором плане. Но не надо устанавливать все подряд кодеки, что найдете в Интернете. Самые лучшие кодикы - K - Lite Codec Pack. После установки этих кодеков, 99% всех аудио и видео файлов будут воспроизводиться без проблем. Найти эти кодеки можно воспользовавшись поисковой системой, например в Гугле просто введите - скачать K - Lite Codec Pack.


Полезные статьи