<
УЦ Контакт

Лидер IT образования

Как приятно знать, что ты что-то узнал (Мольер)

 
03056, Киев, пер. Ковальский 13, 1-й этаж, офис №2
 
Программы курсов

Акция! Студентам - Скидка 15%! Слушателям IT Academy бесплатное посещение English Club

Статья>>Что изучают на курсах администрирования 1С

При використанні мережевих версій системи 1С: Підприемство слід враховувати той факт, що система тримає одночасно відкрити незначне число файлів інформаційної бази і веде з ними інтенсивну роботу, що може значною мірою завантажувати ресурси мережі і сервера, на якому розміщуються файли інформаційної бази. Таким чином характеристики мережі можуть робити відчутний вплив на продуктивність системи. Тому до вибору  файлу-сервера і проектування мережі для роботи з системою 1С: Підприемство  слід віднестися уважно .
Фізична структура мережі
Мережеві версії системи 1С: Підприемство при інтенсивній роботі створюють в мережі досить значний трафік і цей факт слід враховувати при проектуванні фізичної структури мережі. Використання високопродуктивних мереж сприятливо позначається на продуктивності системи 1С: Підприемство, особливо в тих випадках, коли з системою одночасно працює велике число користувачів.
На справжній момент найбільшого поширення набули мережі Ethernet (пропускна спроможність 10 Мбіт/с) і FastEthernet (100 Мбіт/с). Ethernet і FastEthernet можуть комбінуватися в рамках однієї локальної мережі для забезпечення кращих характеристик. При виборі структури і топології мережі слід враховувати, що для комп'ютерів, на яких працюватиме 1С:Підприемство і, що ще важливіше, для сервера, на якому розміщується інформаційна база системи 1С:Підприемство має бути забезпечена найкраща пропускна спроможність мережі.
Мережі з меншою пропускною спроможністю використовувати не рекомендується, оскільки вони не можуть забезпечити прийнятної продуктивності системи.
Файл-сервер
Для розміщення файлів інформаційної бази настійно рекомендується використовувати виділений файл-сервер, що працює під управлінням спеціалізованої серверної операційної системи. Використання машин, що працюють під управлінням Windows 95/98 (або інших настільних систем) як файл-сервери системи 1С:Підприемство украй не бажано, оскільки ці системи не є спеціалізованими серверними операційними системами і не можуть забезпечити прийнятної продуктивності навіть у тому випадку, коли використовується в режимі виділеного сервера.
Крім того при використанні комп'ютерів, що працюють під управлінням Windows 95/98 як файл-сервери слід враховувати, що дані операційні системи не дозволяють тримати одночасно відкритими з інших робочих станцій більш ніж 1024 файли. На практиці це означає,що число користувачів одночасне що працюють з інформаційною базою, розміщеною на комп'ютері, що працює під управлінням Windows 95/98 обмежено. Можна приблизно оцінити максимальне число одночасно працюючих користувачів для данного випадку. Для цього треба розділити 1024 на число файлів *. DBF *.CDX, створених системою 1С:Підприемство в каталозі інформаційної бази. А якщо врахувати, що в разі комплексної конфігурації таких файлів налічується більше 600, то стає зрозуміло, що використання Windows 95/98 як файл-сервер не завжди фізично можливо.
В даний час найбільш як серверні операційні системи найширше використовуються Novell Netware 3. x,4.x і Microsoft Windows NT.