<
УЦ Контакт

Лидер IT образования

Как приятно знать, что ты что-то узнал (Мольер)

 
03056, Киев, пер. Ковальский 13, 1-й этаж, офис №2
 
Программы курсов

Акция! Студентам - Скидка 15%! Слушателям IT Academy бесплатное посещение English Club

Статья>>5 способів навчитися програмувати швидше

Вивчення програмування не така проста річ, але це не означає, що воно забере весь ваш вільний час у цьому вам допоможуть Комп'ютерні курси програмування "Контакт". Є багато речей, що можуть полегшити вивчення програмування. Я розкажу вам декілька основних заходів, що нададуть вам можливість швидше вивчати програмування.

Найголовніше правило вивчення програмування – не йти занадто швидко, старанно вивчіть тему, перед  тим, як переходити до наступної.

1 . Дивіться приклади коду

Читання теорії, як правило, не дає повного розуміння структури коду. Не лінуйтеся дивитись приклади та повністю в них розбиратись. Адже мало розуміти можливості мови програмування – необхідно відчути як ці можливості можна використати на практиці.

2 . Не просто читайте приклад коду – запускайте його!

Коли ви читаєте підручник з програмування (або книгу) , можна легко подивитися на приклад коду і сказати: "Я зрозумів , я зрозумів  " . Звичайно , ви можете зрозуміти його , але ви можете і не зрозуміти, і навіть просто не дізнатись про це. Щоб уникнути такого «нерозуміння» необхідно запустити код.

Не лінуйтеся встановити програмне забезпечення, скомпілювати і запустити код. Запустили? Зрозуміли код? Тепер змініть щось в ньому! Після експериментів з кодом ви зрозумієте його як найкраще.

3 . Пишіть власний код якнайшвидше

Як тільки ви зрозумієте дещо про мову , або, якщо ви все ще усвідомлюєте це - починайте писати приклади програм , які використовують цей приклад.

Якщо ви не можете придумати невелику програму ,  але знаєте велику програму , яку хочете реалізувати , як гра , ви можете почати будувати невеликі шматочки , які потім можна використовувати для гри. Чи використаєте ви їх пізніше, чи ні – ви, все одне, отримаєте корисний досвід.

4 . Навчіться використовувати відладчик

Основним засобом, щоб зрозуміти, що відбувається в коді є відладчик. Він допоможе вам легко зрозуміти в якій послідовності виконується програма. Спочатку вам може бути складно навчитися користуватись цією утилітою, але згодом ви зрозумієте, на скільки це полегшує розуміння коду.

5 . Шукайте більше джерел

Ніколи не соромтеся шукати відповіді на незрозумілі питання. Якщо якоїсь частини матеріалу, або прикладу немає в підручнику – знайдіть її в інтернеті, іншій книзі, спитайте в викладача чи товариша. Ні в якому разі не залишайте цю частину матеріалу невивченою.

Отже, тепер ви знаєте як ефективніше вивчати програмування. Не лінуйтесь і вивчайте його сумлінно та поступово. Успіхів вам!

 


Полезные статьи